Tarih Yazan Halk ve Suçsuz Asker

Darbe girişimi başlayınca haliyle bir çok şey oldu. Kimisi karşı çıktı kimisi arka çıktı. Fakat dikkatinizi çekmek istediğim şey kimse buna oyun demedi.
Ne zaman ki saatler 1-2 oldu, darbecilerin bir halt edemeyeceği anlaşıldı. Karşı çıkan yine karşı çıkıyordu ama bu sefer arka çıkan bu işe oyun demeye başladı.
Sonra türkiye’nin Tweetter diye bir belası var ki kendini adam sanan insan sanan orada parlamaya çalışıyor.
Cumhurbaşkanı’mız meydanlara çıkın dediği zaman, ATM, MARKET ve BENZİN İSTASYONLARINA akın edenler, Evlerinizden çıkmayın diye bağırıp çağıranlar nedense tamamı tweet atmaya başladı. Yok bu oyundu yok gerçek darbede olsa böyle böyle olmazdı diye.
Unutulmamalıdır ki bu darbe girişimini ORDU yapmadı. Ordu içinde ki CUNTA yaptı. Şayet ordu yapıyor olsaydı korkarım ki başarılı olma ihtimali de vardı. Yine millet olarak susmaz ve durmazdık. 161 değil belki 500 şehit verirdik ama bu kadar kısa (12 saat) sürmez aksine günler sürerdi bastırmak. Bir ikincisi de nedense buna tiyatro diyenler gidip atm lerden para çekti yada marketlere daldı. Madem oyun madem tiyatro neden atm neden market ?

SUÇSUZ ASKERLER
Sonra Twitter da bir hastag vardı. TT de ilk sırada idi. #askerimedokunma diye. Öncelikle bilinmelidir ki darbe girişiminde hayatını kaybeden toplam darbeci sayısı son açıklanan rakamlara göre 20-30. Bunların 17 si ankarada da Genelkurmay başkanlığı önündeki çatışmalarda öldürüldü. Dahası bir kısmı rütbeli yani bunlardan haberi olan insanlarken bir kısmı da diğer çatışmalarda öldü – şehit oldu. Kısacası Özellikle vatan caddesi ve Boğaziçi Köprüsünde dayak yiyen yada şehit edilen asker ER sayısı 2-3 bile değil.
Fakat gelin görün ki 47 Polisin şehit olduğu Ankara Emniyet Müdürlüğü saldırısı için bu arkadaşlardan tek bir tepki görülmediği gibi toplam vefat eden insan sayısı darbeciler hariç 161. ( 17.7.2016 itibariyle). eee ? Şimdi ne olacak. 2-3 suçsuz ve birşeyden habersiz asker mi 161 vatandaş ve polis mi. Tamam onlar 20 yaşında tamam onlar suçsuz ama… Bir de şunlara bakalım.
Yayınladığım için şimdiden çok çok özür dilerim.. Herkesten ve özellikle de ailelerinden özür dilerim.

15 Temmuz Darbe Girişimi

15 Temmuz Darbe Girişimi

Darbe Girimi ve ölenler

Darbe Girimi ve ölenler

Sözde Yurtta Sulh Konseyinin yaptıkları

Sözde Yurtta Sulh Konseyinin yaptıkları

Darbe girişiminde ölenler

Darbe girişiminde ölenler


Bu arkadaşın benim hiç bir şeyden haberim yoktu demesi ne kadar mantıklı ?


Bunu süren arkadaş ?


Bu tankın içindeki asker tatbikata gidiyorum diyebilir mi.

Askerime dokunma diyenler şimdi ne diyecek. Oyun diyenler ne diyecek. 6000 gözaltı olduğu söyleniyor. tiyatro ise bu, 6000 insandan hangisi bir tiyatro için müebbet hapis yatmayı göze alacak ?

Bazıları da diyor ki 22:00 da darbe mi olur ? Darbe sabah 4-5 de olur. Zaten durumda aynen böyle idi. Genelkurmaydan gönderilen mesajda saat 03:00 da yönetime el konulacak mesajı var. Fakat MİT bunları anlamış ve hatta yapılan plandan haberdar olmuş. Dün adını unuttuğum bir savcı açıklama yapmıştı zaten bunlar hakkında gözaltı kararı vardı biz bunları alacaktık. Zaten ağustos ayında da yüksek askeri şura var. Bizim bu plandan haberdar olduğumuzu öğrendikleri için öne almışlar dedi. Yani plan saat 22:00 değil 03:00 da darbe yapmak ve sabah 6 da sokağa çıkma yasağı uygulamaktı.

Bu bir halk zaferidir. Bunu kabul edin. Şimdi herkese soruyorum. Cumhurbaşkanı’mız halkı sokağa çağırmasaydı ne olurdu ?

4 üzerine düşünceler “Tarih Yazan Halk ve Suçsuz Asker

 1. Hanifi

  Bak kardesim o gün ankarada 28.mekanizma piyade tugayindan 65 zirhli cikti her tanka 1 tane hain rütbeli koydular ama özellikle genelkurmaya giden 5 -9 civari tanka tamemen üst rütbeli darbeciler bindi halki acimadan ezen tanklar iste bu rutbelilerin kullandigi tank farkettisen geri kalan zirhlilar halka zarar vermemeye calismis videolari izlediysen anlarsin veya sokaga ciktiysan (o gece ATATÜRK Kül. Mer. Gelen tanktaki askerler ates acmadi darbe oldugunu ogrenince kendi teslim oldu ) cogu er ve erbas astsubay gibi dusuk rütbeli askerleri tabkiat var veya isid saldirisi var diye kandirdilar bi dusun eger dedigin 5 bin civari asker darbeye destek verseydi ALLAH korusun darbe basarili olabilirdi eger o zirhlilardakiler darbeci olsaydi hic acimaz tanki halkin uzerine surerdi darbeyi tsk icindeki vatanini milletini seven askerler durdurdugu gun gibi ortadir tankin onune yatarak tanki durduramasin ki tank seni ezer geçer cok zor bisey degil tasla sopayla durduramasin ki kursun islemiyo tanka anla iste
  Sucsuz askerlerimiz birakilmali ki kimse magdur olmasin bide teslim olan askere siddet uygulayanlara sesleniyorum bu dunya da hesap vermediniz diyelim opeki yaradanin huzurunda ne diyeceksiniz . tarih beyunca Türk milleti teslim olana asla zulmetmemistir sucsuz askere siddet uygulayanin Türk’lüğünden suphe duyarim……

  1. admin Yazının Yazarı

   söylediklerine aynen katılıyorum. Suçsuz askerlerin bir çoğu da aslında tahliye oldu. Ayrıntılı bilgiye sahip olamasam da bildiğim kadarıyla bir çok asker tahliye edildi. Elbet aralarında hala içerde olan vardır ama zaten devlet de bile bile kendi ayağına sıkmaz. içerde tutuyorsa ya zaman gelmemiştir yada başka bir şey vardır. Ben güveniyorum. İnşallah suçsuz olan herkes çıkacaktır.

 2. FATMA

  ORUSPU ÇOCUKLARISINIZ BÖYLE GÖRÜNTÜLERİ YAYINLAYIP AİLELERİN YÜREKLERİNİ BÜKTÜĞÜNÜZ İÇİN HEPİNİZ VE AK PARTİ İKTİDARINA EVET DİYEN HERKES ORUSPU ÇOCUĞUDURR

  1. admin Yazının Yazarı

   Bu yorumu tarafsız olduğumdan yayımlıyorum.
   Devletimizin savcıları yada emniyet görevlilerinin yorumu yapan kişinin bilgilerini istemesi durumunda seve seve vereceğimi belirtmek isterim 🙂 Zorunuza gider anca Ak parti böyle. İyi size

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir